piątek, 2 maja 2014

Oczyszczanie cery suchej

 

Kilka dni temu trafiła do mnie ta urocza przesyłka. Mimo, że najpierw moją uwagę skupiło śliczne opakowanie, to jej najważniejszą częścią jest nowy płyn micelarny. Od razu postanowiłam go przetestować, gdyż według opisu idealnie odpowiada potrzebom mojej skóry
 Przeznaczony jest bowiem do cery suchej, a taką niestety posiadam. Dbam więc o to, aby już na etapie oczyszczania, kosmetyk nawilżał moją skórę. Ten idealnie spełnił to zadanie! Doskonale usuwa zanieczyszczenia - aktualnie używam samoopalacza, gdyż jutro jestem druhną na wieeelkim ślubie i na płatku nasączonym płynem pozostał ślad po mojej sztucznej opaleniźnie;) To jednak uznałam za plus bo bardzo ładnie wyrównał jej kolor, nie zmniejszając jego intensywności.

Co jednak dla mnie najważniejsze, kosmetyk doskonale nawilżył cerę! Czułam, że pozostawił na niej, bardzo delikatną powłoczkę, podobną do tej jaką tworzy moje serum z witaminą C. A to dzięki dodatkowi wosku z mango, który zapobiega ucieczce wody z naskórka. Zawiera także ceramidy, które mają zdolność do przenikania i wiązania się z cementem międzykomórkowym warstwy rogowej naskórka. Dzięki temu pomagają odbudować płaszcz lipidowy naszej skóry, który to w dużej mierze jest odpowiedzialny za odpowiedni poziom jej nawilżenia. W przypadku tego płynu nie ma więc mowy o uczuciu ściągnięcia!

Poza tym, że moja cera jest sucha, to jeszcze wrażliwa. Po użyciu wielu płynów micelarnych była zaczerwieniona i lekko podrażniona. A kosmetykiem Lirene przemyłam nawet okolice oczu, które jak wiadomo są najbardziej podatne na podrażnienia i nie zauważyłam żadnego z tych objawów. Zapewnia on więc mojej cerze pełen komfort.

Nie musicie się też martwić, że na tak przygotowanej buzi nie będziecie mogły stworzyć idealnego makijażu. Ja od kilku dni przemywam nim twarz, nakładam nawilżający krem o żelowej konsystencji i  podkład. A make-up wygląda tak samo dobrze od razu po zrobieniu jak i w trakcie dnia.

Dużym plusem jest także cena, bo przy 200 ml kosztuje 14,99zł.
Szczerze mogę polecić go posiadaczkom suchej i wrażliwej skóry!


1 komentarz: