środa, 4 lutego 2015

Gwiazdy w słusznej sprawie

Trwa szósta edycja kampanii Projekt Test, tym razem pod hasłem „Manifest 50: Chcemy całego życia!”

1 grudnia w Światowy Dzień AIDS ruszyła szósta edycja kampanii Projekt Test. Podczas uroczystej Gali Ambasadorzy kampanii podpisali tekst manifestu oraz złożyli autografy na zdjęciach autorstwa Zuzy Krajewskiej. Wieczór uświetnił koncert Tomka Lipińskiego i sety przygotowane przez DJ Wikę.


Celem tegorocznej kampanii jest przekazanie treści profilaktycznych dotyczących bezpiecznego seksu i zachęcenie Polaków do testowania się w kierunku HIV. Apel skierowany jest przede wszystkim do osób po 50 r.ż., jednak – poprzez uświadomienie, że HIV może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, płci i statusu społecznego – przekaz kierowany jest także do pozostałych grup wiekowych. Poza kształtowaniem postaw prozdrowotnych, kampania ma na celu przeciwdziałanie stereotypom związanym z wiekiem i tabuizacji sfery seksualnej u osób po 50-tce.

„Wystarczy rozejrzeć się wokół nas, włączyć telewizję lub otworzyć gazetę. Częściej zobaczymy w nich reklamę, w której 30-letnia córka podaje rodzicom witaminy czy leki poprawiające pamięć. Dużo rzadziej można natrafić na przekaz, w którym pokazane będą osoby dojrzałe cieszące się pełnią życia” – tłumaczy Katarzyna Sikorska, prezes Stowarzyszenia Pomoc Socjalna. Zdaniem ekspertki materiałów, gdzie osoby po 50-tce pokazywane są w kontekstach nawiązujących do seksualności, nie ma prawie wcale, a te, które się pojawiają, często dotyczą przeciwdziałania problemom związanym z potencją. Tymczasem, „ludzka seksualność rządzi się własnymi prawami i zależy nie tylko od czynników biologicznych, ale równie duże znaczenie mają aspekty psychologiczne i społeczne. Z badań wynika, że potrzeby dojrzałych Polaków są tożsame z potrzebami innych Europejczyków czy Amerykanów, wszyscy są zainteresowani kontynuacją i pielęgnacją tej sfery życia” – dodaje Agata Kwiatkowska, autorka kampanii Projekt Test.

W ramach kampanii został stworzony spot i sesja zdjęciowa z udziałem Ambasadorów. Autorką sesji i reżyserką filmów jest jedna z najlepszych polskich fotografek Zuza Krajewska. Na zdjęciach w tegorocznej kampanii wystąpili: Mariola Bojarska-Ferenc, Ewa Kasprzyk, Lidia Popiel, Grażyna Wolszczak, Andrzej Grabowski, Jacek Kawalec, Tomasz Lipiński, Piotr Polk.

Kampania jest finansowana z M•A•C AIDS FUND, międzynarodowego funduszu dzięki któremu na całym  świecie realizowane są projekty na rzecz walki z AIDS.

Do tegorocznej kampanii włączyła się marka BELLER, która stworzyła specjalną linię biżuterii. W jej skład wchodzą złote oraz srebrne naszyjniki i bransoletki z ręcznie wykonanymi elementami – kółkiem i trójkątem, symbolizującymi kobietę i mężczyznę, a także wzajemne relacje zachodzące między nimi, również te seksualne.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz