wtorek, 4 listopada 2014

Po czym rozpoznać trwałą kredkę do oczu?

W tym poście nie będę opisywała atutów lub wad poszczególnych  marek... Zdradzę Wam za to praktyczną wskazówkę makijażystów Maybelline NY, dzięki której wybierzecie trwałą kredkę, a efekt pandy lub odbitej kreski na nieruchomej części górnej powieki przestanie być Waszą zmorą ;)Najczęstszą wśród moich koleżanek metodą sprawdzania trwałości kredki jest test dłoni. Rysują na niej kredką kreskę i pocierają palcem by zbadać czy się rozmywa i ściera. Też tak robicie? Ten sposób nie jest jednak zbyt celny. Obietnice z etykiet też niestety nie zawsze mają pokrycie w rzeczywistości... Jak zatem wybrać trwałą kredkę? ....Należy ocenić książkę po okładce! Makijażystka Maybelline NY zdradziła mi sekret wizażystów: trwała kredka powinna być plastikowa! Dlaczego? Drewno chłonie bowiem wilgoć z kolorowego wkładu i pozbawia go przyczepności. To niby logiczne i proste, a jednak nie miałam o tym pojęcia... Przetestowałam więc moje drewniaki i plastiki. Co się okazało? Wizażystka Maybelline miała rację;)
Ten sposób może znacznie ułatwić wybór trwalej kredki w drogerii, szczególnie wtedy gdy brakuje testera!


4 komentarze:

 1. A dziwiłam się czemu moje sprawdzanie na dłoni nie zdaje egzaminu :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. Spotkałam się z kredkami do temperowania zrobionymi że sztucznego tworzywa ;) a jeśli chodzi o drewniane to na pewno znajdą się te bardziej i mniej trwale Ale niestety drewno pochłania wilgoć co powoduje mniejszą przyczepność pigmentu do skóry :(

   Usuń
 3. Może jest to jeden z czynników, na który składa się trwałość kredki. Jednak jeśli produkt nie jest wodoodporny to zwykła kredka na powiece tłustej nie wytrzyma. Ja z reguły kredek używam albo jako baza do podbicia cienia, albo do makijaży artystycznych do wyrysowania konturów. Tak to tylko eyelinery wchodzą w gre :)) Trwałość nie do zdarcia :))

  OdpowiedzUsuń