środa, 16 kwietnia 2014

Zrób sobie dzień dobryTo właśnie od tego zaczynam każdy dzień - szklanka ciepłej wody z cytryną. Pewnie wiele z Was też po obudzeniu się pije coś ciepłego... kawę, herbatę? To później! Ten prosty napój pity regularnie, świetnie wpływa na nasz organizm i samopoczucie. O tym, że cytryna ma dużo witaminy C na pewno już wiecie;) Ale czy słyszałyście, że poprawia wchłanianie żelaza, usprawnia i reguluje trawienie, a więc pomaga nam schudnąć, a także oczyszcza organizm z toksyn. Dla mnie najcenniejsze jest jednak to, że go odkwasza. Może nie każdy o tym wie ale przez to co każdego dnia jemy (białka zwierzęce, cukry, ziarna, tłuszcze) nasze ciało nagmiennie boryka się z tym problemem.
Wydaje Wam się to dziwne, że kwaśna w smaku cytryna odkwasza? Też na początku tak sobie pomyślałam. A jednak... Zawiera dwa słabe kwasy: cytrynowy i askorbinowy, które są łatwo trawione przez organizm, w efekcie czego minerały zawarte w cytrynie odkwaszają, krew.
Korzyści  z tego porannego rytuału zauważyłam już po dwóch tygodniach. Czułam się lekko, a mój brzuch ewidentnie się uśmiechał ;)
Tak tak, już słyszę jak mówicie, że nie macie przed pracą czy szkołą czasu żeby czekać aż woda po zagotowaniu ostygnie. Mam na to swój sposób. Do połowy napełniam szklankę zimną, mineralną wodą i wrzucam dwa, grube plastry cytryny. Następnie dopełniam napój wrzątkiem - idealnie! Nie próbujcie tylko eksperymentować z gazowaną mineralną. Po zmieszaniu z gorącą wodą smakuje hmmm... okropnie!
A zatem moje drogie - smacznego, zdrowego!

5 komentarzy:

 1. Od jutra też będę zaczynać tak każdy dzień :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja szczególnie lubię wodę z cytryną latem :-) Dodaję jeszcze kostki lodu i świeże listki mięty.

  OdpowiedzUsuń
 3. i ja i ja ! Słyszałam o tym wcześniej ale jakoś nigdy nie mogłam się zmotywować aby pić co rano :(

  OdpowiedzUsuń
 4. to właśnie jest ten moment, to taki mały gest dla samej siebie ;)

  OdpowiedzUsuń