środa, 20 sierpnia 2014

Efektywna pielęgnacja włosów - nie popełniaj podstawowych błędów!

Trochę mnie tutaj nie było, a to wszystko wina mojego urlopu, który wzięłam dosłownie od wszyzstkiego! Praca, blog, wszystkie ciężkie myśli odstawiłam na bok po to aby odpocząć. Niestety nie do końca mi się to udało, ale to nie miejsce i pora na takie smęty:P
Po powrocie z ciepłych krajów, po kąpielach w morzu i plażowaniu nadszedł czas na "doprowadzanie się do ładu". Zaczęłam od pielęgnacji włosów. W kontekście tego chciałabym podzielić się z Wami wypowiedzią ekspertki marki Indola, którą bardzo sobie cenię. Pani ta przypomina bowiem o rzeczach wydawałoby się podstawowych i oczywistych, o których jednak często zapominamy ze szkodą dla naszych włosów. Przeczytajcie jak powinna wyglądać prawidłowa, codzienna pielęgnacja, aby nie szkodziła, a upiększała włosy ;)

Agnieszka Stoksik – stylistka i trener marki Schwarzkopf Professional, właścicielka Studia Fryzur „Pod Aniołami”, ul Transportowa 12 lok. 2 w Białymstoku.

Czesanie
Przed myciem delikatnie rozczesz swoje włosy. Dzięki temu nie będą się plątać. Przy okazji usuniesz również resztki produktów do stylizacji, których używasz na co dzień.

Szampon
Szampon to podstawowy kosmetyk w codziennej pielęgnacji włosów. Dlatego bardzo ważne jest, żeby był odpowiednio dobrany do rodzaju i aktualnej kondycji włosów. Jeśli Twoje pasma są suche  wybierz nawilżającą linię np. INDOLA Hydrate, jeśli zniszczone – regeneracyjną np. INDOLA Repair. Jeśli masz problem z określeniem rodzaju swoich włosów skonsultuj się ze swoim fryzjerem.

Ilość szamponu
Wyciskając z butelki szampon zwróć uwagę ile go dozujesz. Do umycia krótkich lub średnich włosów wystarczy mniej więcej ilość wielkości orzecha włoskiego. Jeśli jednak masz długie włosy, użyj proporcjonalnie więcej szamponu.

Moc rozczieńczania
Nigdy nie nakładaj szamponu bezpośrednio na skórę głowy! Najlepiej nalej go na dłoń i rozcieńcz z wodą – dzięki temu będzie delikatniejszy zarówno dla włosów jak i skóry głowy.

Delikatne mycie
Rozcieńczony szampon rozprowadź delikatnie na włosach i okrężnymi ruchami wmasuj go we włosy. Możesz delikatnie je ugniatać, ale nigdy trzeć, szarpać, czy drapać paznokciami. Nie zapominaj również o oczyszczaniu skóry głowy, którą delikatnie myjemy wykonując okrężne ruchy opuszkami palców.

Letnia woda
Włosy należy myć tak często jak jest to konieczne. Pamiętaj jednak, żeby w codziennej pielęgnacji wykorzystywać letnią wodę. Gorący strumień wysusza skórę głowy, a także wzmacnia działanie gruczołów łojowych, co w konsekwencji prowadzi do częstszego przetłuszczania się włosów. Zwróć również uwagę, czy dokładnie spłukałaś szampon z włosów i skóry głowy – pozostawienie go przy nasadzie włosa może spowodować efekt przesuszonej skóry albo przetłuszczaniu się włosów. Do ostatniego płukania włosów użyj zimnej wody, która zamknie łuski włosa.

Delikatne wycieranie
Mokre włosy są niezwykle wrażliwe dlatego zaraz po umyciu należy je zawinąć w ręcznik i poczekać kilka minut, aż nadmiar wody zostanie wchłonięty. Nie pocieraj, ani nie wykręcaj mokrych włosów, bo to narusza ich strukturę.

Moc odżywki
Aby utrzymać włosy w dobrej kondycji po każdym myciu należy nałożyć na nie odżywkę, która nie tylko pomoże je zregenerować, ale również ułatwi rozczesywanie. Po dobraniu odżywki do rodzaju i potrzeb Twoich włosów zwróć uwagę na sposób jej nakładania – stosujemy ją na środek i końce włosów, nigdy na skórę głowy. Jeśli jest to produkt do spłukiwania taki jak Odżywka INDOLA Repair pamiętaj o trzymaniu jej na włosach
od 2-5 minut, a następnie o obfitym spłukaniu. Jeśli zdecydujesz się na odżywkę bez spłukiwania taką jak dwufazowa Odżywka 2-fazowa INDOLA Hydrate, spryskujemy nią wilgotne włosy po czym przechodzimy do stylizacji.


Nieszkodliwe suszenie
Gorące powietrze nie jest przyjacielem włosów. Dlatego jeśli to możliwe po umyciu pozwól im wyschnąć naturalnie. Jeśli nie masz czasu – korzystaj z zimnego strumienia powietrza. Jeśli myjesz włosy wieczorem, pamiętaj o ich wysuszeniu przed pójściem spać – mokre włosy są bardzo delikatne, więc w czasie nocy ich struktura może zostać uszkodzona.

3 komentarze:

  1. Bardzo interesujący post! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Niby niektóre rzeczy oczywiste, a jak sie okazuje skomplikowane:D sama podstawa szampon... myje tym który wpadnie mi w ręce... ohh popełniam wiele grzechów:D

    OdpowiedzUsuń